Opilio Rossi

Opilio Rossi was een kardinaal van de Katholieke Kerk, voorzitter emeritus van de Pauselijke Commissie voor Internationale Eucharistische Congres en president van de Pauselijke Raad voor de Leken 1976-1984.

Kardinaal Rossi werd geboren in New York, de VS, was de zoon van Angelo Rossi en Davidina Ciappa, Italiaanse immigranten. Toen ik een kind was van de familie had om terug te keren naar Italië.

Onderwijs

In Italië volgde hij het College Alberoni in Piacenza City en vervolgens als priester bij Ateneo "Apollinare" in Rome waar hij een doctoraat in het kerkelijk recht met een scriptie over San Basilio.

Priesterschap

Hij werd gewijd op 11 maart 1933 in Rome. In eerste instantie fungeerde als de Diosesis Piacenza. Tussen 1937 en 1938 werkte hij als ambtenaar bij de Vaticaanse Staatssecretariaat. Het werd opgericht Monseigneur de 1 september 1938.

Van daar werkte hij in de diplomatieke dienst van de Heilige Stoel nunciatures dienen in België, Nederland en noemde adviseur in de nuntiatuur in Duitsland.

Ik episcopaat

Rossi werd benoemd tot apostolisch nuntius in Ecuador en titulair aartsbisschop van "Ancyra" op 21 november 1953 door paus Pius XII en ingewijd op 27 december 1953. Op 27 december 1953 werd overgedragen aan de Nuntiatuur in Chili en weer naar de nuntiatuur in Oostenrijk op 25 september, 1961.

Mgr. Rossi was vader conciliaire Vaticaanse Concilie tussen 1962 en 1965.

Cardelanato

Het werd gemaakt kardinaal Deacon door paus Paulus VI kreeg de rode bonnet en het diaconaat van Santa Maria Liberatrice naar Monte Testaccio, 24 mei 1976. Toen werd hij benoemd tot voorzitter van de Pauselijke Raad voor de Leken, op 20 december 1976. Hij was een deelnemer twee conclaaf dat respectievelijk verkozen Johannes Paulus I en Johannes Paulus II. Op 8 april 1984 werd verwijderd uit de voorzitter van de Pauselijke Raad voor de Leken en werd opgevolgd door de Argentijnse kardinaal Eduardo Pironio. Dezelfde 8 april 1984 werd hij benoemd tot voorzitter van de Pauselijke Commissie voor Internationale eucharistische congressen en trok deze positie de 3 januari 1991.

Het was kardinaal Proto Deacon van 2 februari 1983 tot 22 juni 1987. Hij werd later verheven tot kardinaal Priest met de titel van San Lorenzo in Lucina 22 juni 1987 het recht op deelname aan het conclaaf voor het hebben verloren Hij draaide 80 jaar oud, op 14 mei 1990. Hij trad het voorzitterschap van de Commissie, op 12 september 1993.

Dood

Kardinaal Opilio Rossi overleed in Domus Internationalis Paulus VI in Rome op 9 februari 2004. Hij werd begraven in de kapel van Onze-Lieve-Vrouw van Lourdes in Scopolo, Bisdom Piacenza-Bobbio.

(0)
(0)
Vorige artikel Save Our Children
Volgende artikel Borsalino

Commentaren - 0

Geen reacties

Voeg een Commentaar

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha