Labordeboy

Labordeboy is een plaats van de Algemene Afdeling Lopez, provincie Santa Fe, Argentinië.

Het is 300 km van de stad Santa Fe en 130 km van de stad Rosario. Het ligt op 15 km ten noorden van de Nationale Route 8, 40 km van Columbus, op 80 km van Venado Tuerto en 90 km van Pergamino.

Bevolking

Het heeft 928 inwoners, wat neerkomt op een daling van 5% ten opzichte van de vorige telling van 982 inwoners. Deze cijfers omvatten Villa Estela.

Geschiedenis

De eerste bewoners van het gebied waren de Pampas en Querandíes aboriginals, die later werden verdreven door de Araucanos of Puelches.

Om Labordeboy bespreken, laten we zeggen dat de eerste tekenen van de bezetting van deze landen dateren uit 1897, toen gebouwd in de Pampas regio spoorwegen, in ons geval de naam Ferrocarril Central Argentino, lijn Scroll naar San Urbano, kon de openbare dienst op 31 december 1897; en het is omdat van hen die zich voordoen in de omgeving van de eerste nederzettingen, achter het station, die nu de Villa Estela gebied, waarvan we kennis met de lokale bevolking is de familie van Doña Estela Olivera, Hij is eigenaar van meerdere hectaren van het platteland die hen schenkt.

In 1913, Don Leon Labordeboy, eigenaar van bijna 3500 hectare. Veld, een inwoner van Frankrijk, getrouwd met Doña Lorenza Megendie; Delia ouders Teresa Josefa, Maria Leoni, Maria Julia, Maria en Juana Maria Luisa Aidee; op voorstel van de General Manager Don Juan Pedro LAPUYADE besloten om een ​​stad te vinden op een deel van hun land naar een permanente verblijfsvergunning te verlenen aan hun huurders. Daartoe benoemd tot procureur LAPUYADE, waardoor het ontwikkelen van een plan en het eens doneren van een deel van hun land, en stuurt de volgende opmerking vraagt ​​de goedkeuring van de lay-out van de stad:

Na een aantal aanpassingen aan het plan dat wordt goedgekeurd en trace resolutie van 17 maart 1914, door de volgende resolutie: In eerste instantie, het gemeentebestuur afhankelijk van de ontwikkeling van de Commissie van de City Racing. Dan, door besluit nr 170 F. gedateerd 6 augustus 1928, het is gemaakt van de Commissie van bevordering van Labordeboy, die begint te lopen haar secretariaat in het huis van de heer José Cabalen, de eerste secretaris Bernardo Fernandez.

Gemeenschappelijke Presidents

  • Juan José Marone 09.09.1928 tot 1930/01/02
  • Santiago Lasalle 1930/06/01 tot 1931/10/05
  • José Cabalen 20/10/1931 tot 29/02/1932
  • Juan José Marone 03.03.1932 tot 1934/03/06
  • Agustin Bela 29/06/1934 tot 19/10/1936
  • Juan B. Capdebarte 1936/10/29 tot 1938/02/05
  • José Cabalen 1938/05/05 tot 1939/12/31
  • Agustin Bela 1940/02/01 tot 1943/09/10
  • Antonio Romegialli 1944/04/15 tot 1948/03/10
  • Pedro Rosa 1948/03/11 tot 1953/07/27
  • Tweede Rebichini 1953/08/08 tot 1955/02/13
  • Pedro Rosa 1955/08/03 tot 1955/04/04
  • Pedro Barbieratti 1955/04/05 tot 1955/12/27
  • Damaso 27/12/1955 tot 30/04/1958 Carnero
  • Roberto Salcedo 1958/05/01 tot 1958/09/18
  • Florindo Bela 24/09/1958 tot 30/04/1960
  • Alilio Eydallin 1960/01/05 tot 26/06/1963
  • José Bernabei 1963/06/28 tot 1963/10/11
  • Pedro Rosa 1963/12/10 tot 1971/03/23
  • Maria Morgado van Mihoevich 1971/03/24 tot 1971/06/23
  • Francisco Charrera 1971/06/24 tot 24/05/1973
  • Eleazar Pedro Rubio 25/05/1973 om 1976/03/11
  • Maria Morgado van Mihoevich 26/03/1976 tot 1976/08/13
  • Enrique Romegialli14-08-1976 naar 1983/12/10
  • Eleazar Pedro Rubio 1983/08/14 tot 1985/10/12
  • Francisco Charrera 1985/11/12 tot 1999/10/12
  • Carlos Sampietro 1999/11/12 tot 2007/09/12
  • Andrea Oberti tot op heden 10-12-2007

Instellingen

  • Populaire Library "Leopoldo Lugones"
  • Provinciale School 549 "Domingo Faustino Sarmiento"
  • Technische School van Agrarische Modality No. 358
  • Instituut voor Dans en Folklore "Cimarron"
  • Vrijwilliger Brandweerlieden Vereniging Labordeboy

Parochie "Onze-Lieve-Vrouw van Lourdes"

Aangezien religieuze diensten op het schoolterrein van de Provinciale School nr 549 en nr 78 Nationale werden gehouden, of in salons voor dat doel toegelaten, één in handen van Don Manuel Romera, en Don Juan Píccolo ander; Het besloot in augustus 1944 van een commissie die verantwoordelijk is voor de bouw van de tempel zou kiezen. De volgende personen zijn verkozen:

  • Voorzitter: Don Alderico Gasparini
  • Penningmeester: Don Alberto Baulies
  • Secretaris: Don Atilio L. Eydallin
  • Eerste Vocal: Don Juan Cid Vrede
  • Tweede Vocal: Don Nazarene Pippa
  • Derde Vocal: Don Cesidio Pope
  • Accountants: Don Silverio Rodriguez en Don Juan B. Perello

De priester die verantwoordelijk is voor het vieren van Massa's en andere kantoren, was de pastoor gevestigd in Melincué, Pbro. Joseph V. Uleyar.

Catechismus onderwijs begon met María JR Cilea, en de leraar Doña Dora Levi. Toen en gedurende vele jaren was Ms. Telma Robledo de Sampietro .; en sinds 1960, de mevrouw Ilda Fiordelmondo Gasparini. De grond voor de bouw van de parochie werd geschonken door de stichter van de stad, Don Lion Labordeboy, het plan van de stad gemaakt.

De eerste steen werd gelegd met ingang van 22 september 1947 met de zegen van bisschop Mons. Silvino Martinez. En het werd ingehuldigd in het jaar 1953.Por stemming gehouden onder de gelovigen, is verkozen als de patroonheilige van de stad, de 'Onze Lieve Vrouw van Lourdes "; godmothers wordt gemandateerd door dames: Ram Labordeboy Delia Maria Josefa Labordeboy van Rigoulet en Teresa Labordeboy van Ram.

Een van de voorgangers die een brede activiteit ontwikkeld in de geestelijke en stuwkracht gezicht was het Pbro. Alberto Gonzalo dat genegenheid en sympathie niet alleen de parochianen, maar won de hele gemeenschap. Hij werd gevolgd door andere priesters als Riganelli P., P. Censi, P. César Sgroy, P. Miguel Piñeyro, P. Juan Pignolini, P. Libische Chivilo, onder anderen.

Een van de eerste in de realisatie van de tempel werk, kunnen we noemen de heer Miguel Charrera, Fordinando Acerbi, alilyo Eydallin, J. Sampietro.

Achteraf gezien, de schuur schuur met betonnen constructies en parabolische dak, waarop zij werden voegen badkamers, kleedkamers, buffet, cementen vloer, barbecue, etc. gebouwd In het jaar 1986, als voorzitter van de Parochie commissie Don Francisco Luis Charrera en de priester Juan Pignolini, werd gebouwd met inbreng van de buren, Bishop en Lokale Commune, de Parish House, die werd ingehuldigd in 1989. In dezelfde jaar bereikte de huidige pastoor Fr .. Miguel Garcia

Sport-

  • Club Atletico Labordeboy
  • Athletic Club United Jeugd
(0)
(0)
Vorige artikel Carolina Urrejola
Volgende artikel Adam Gottlob Moltke

Commentaren - 0

Geen reacties

Voeg een Commentaar

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha