Edward Cassidy

Edward Idris Cassidy, Australische kardinaal, voorzitter emeritus van de Pauselijke Raad ter Bevordering van de Eenheid van de Christenen.

Na de middelbare school in Parramatta, Sydney, werkte hij in de deelstaatregering van New South Wales, en werkte in het Ministerie van Verkeer en Traffic Control ongeveer drie maanden. In februari 1943 trad hij in het seminarie van St. Colomba in Springwood, en het volgende jaar studeerde aan de Universiteit van St. Patrick in Manly, waar hij zijn studie afgerond. Hij werd priester gewijd op 23 juli 1949 in de kathedraal van Santa Maria. Van 1950-1952 Vader Edward geserveerd in de parochie van Yenda van het bisdom van Wagga Wagga.

Vanaf 1952 studeerde hij kerkelijk recht aan de Pauselijke Universiteit van Lateranen in Rome, hij promoveerde in 1955 met een hoge onderscheidingen voor zijn historische en juridische studie van het apostolisch afgevaardigde van de kerk. In 1953 studeerde hij aan de Pauselijke Kerkelijke Academie in Piazza della Minerva. Hij behaalde zijn diploma en ging de diplomatieke dienst van de Heilige Stoel. Zijn eerste opdracht was in de Apostolische Internunciatura in India, dan bracht vijf jaar, 1962-1967, aan de Apostolische Nuntiatuur in Dublin twee jaar in El Salvador, een jaar in Argentinië.

Hij werd verkozen tot aartsbisschop van Amanzia de 27 oktober 1970 en op hetzelfde moment werd hij benoemd tot apostolisch Pro-nuntius in de Republiek China. Hij ontving bisschopswijding op 15 november 1970. In 1972 werd hij benoemd tot de eerste apostolische Pro-nuntius in Bangladesh, een land dat net onafhankelijkheid en apostolisch afgevaardigde had opgedaan naar Birma. De 25 maart 1979 werd hij benoemd tot apostolisch afgevaardigde in Zuid-Afrika en de Apostolische Pro-nuntius in Lesotho, posities die hij tot 6 november 1984, toen hij werd gestuurd als Apostolische Pro-Nuntius in Nederland.

Op 23 maart 1988 werd benoemd tot aartsbisschop Cassidy Plaatsvervanger van het Staatssecretariaat van Algemene Zaken, een positie die hij bekleedde tot 12 december 1989, toen hij voor de Bevordering van de Eenheid der Christenen werd benoemd tot voorzitter van de Pauselijke Raad.

Hij is voorzitter emeritus van de Pauselijke Raad ter Bevordering van de Eenheid van de Christenen sinds 3 maart 2001.

Hij was president afgevaardigde van de Bijzondere Algemene Vergadering van Oceanië van de Bisschoppensynode, november-december 1998.

Hij was ook lid van het Grote Jubileum van het jaar 2000 comité.

Gemaakt en verkondigd Kardinaal door Johannes Paulus II in de consistorie van 28 juni 1991, met de titel van S. Maria in Via Lata, diakonia verhoogde pro hac vice te Priesterraad titel op 26 februari 2002.

Werken

  • Robert Avery Dulles, Leon Klenicki, Edward Idris Cassidy. De Holocaust, om nooit te vergeten. Paulist Press ..
  • Edward Idris Cassidy. Oecumene en interreligieuze dialoog. Paulist Press ..
  • Edward Idris Cassidy. Mijn jaren in het Vaticaan Dienst. Paulist Press ..
(0)
(0)
Vorige artikel PBX
Volgende artikel LINE

Commentaren - 0

Geen reacties

Voeg een Commentaar

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha