Bank of Greece

De Bank van Griekenland is de nationale centrale bank van de Helleense Republiek, gevestigd in Athene en werd opgericht in 1927. Haar activiteiten officieel begon in 1928.

Introductie

De Bank van Griekenland is een lid van het Europees Stelsel van Centrale Banken en heeft een staf van meer dan 3.000 medewerkers.

Haar voornaamste missie is om de prijsstabiliteit te waarborgen in Griekenland en het toezicht op particuliere banken en fungeren als penningmeester en fiscaal agent voor de Griekse regering. De Bank van Griekenland is de centrale bank van Griekenland, de belangrijkste doelstelling van de bank om de munt munten en oude drachme, nu vervangen door de euro. De eurobankbiljetten zijn gedrukt identificatiecode D. ook gegeven Griekse goudreserves.

De huidige gouverneur sinds 2004 Nikolaos C. Garganas, die de bank vice-president van de bank en Nikolaos Panagiotis Thomopoulos Aristidis D. Paleocrassas hoofd.

Gouverneurs van de Bank van Griekenland

De hoogste verantwoordelijkheid van de Bank van Griekenland ligt bij de gouverneur:

  • Alexandros Diomidis: 21 april 1928 - 29 september 1931
  • Emmanouil Tsouderos: 1 oktober 1931 - 8 augustus 1935
  • Emmanouil Tsouderos: 20 maart 1936 - 9 juli 1939
  • Ioannis Drosopoulos: 9 juli 1939 - 28 juli 1939
  • Kyriakos Varvaresos: 4 augustus 1939 - 23 mei de 1941)
  • Kyriakos Varvaresos: 22 april 1941 -
  • Miltiadis Negrepontis: 24 april 1941 - 3 juli 1941
  • Demetrios Santis: 2 juli 1941 - 20 januari 1943
  • Theodoros Tourkovassilis: 19 april 1943 - 13 april 1944
  • Xenophon Zolotas: 12 oktober 1944 - 8 januari 1945
  • Kyriakos Varvaresos: 2 februari 1945 - 19 september 1945
  • Georgios Mantzavinos: 11 februari 1946 - 2 januari 1955
  • Xenophon Zolotas: 5 februari 1955 - 5 augustus 1967
  • Demetrios Galanis: 7 augustus 1967 - van 4 mei 1973
  • Konstantinos Papayiannis: 7 mei 1973 - 9 augustus 1974
  • Panagotis Papaligouras: 9 augustus 1974 - 23 oktober 1974
  • Xenophon Zolotas: 27 november 1974 - 29 oktober 1981
  • Gerassimos Arsenis: 3 november 1981 - 20 februari 1984
  • Demetrios Chalikias: 20 februari 1984 - 20 februari 1992
  • Efthymios Christodoulou: 20 februari 1992 - 1 december 1993
  • Ioannis Boutos: 1 december 1993 - 26 oktober 1994
  • Lucas Papademos: 26 oktober 1994 - 31 mei 2002
  • Nikolaos Garganas: 31 mei, 2002 - heden

Adjunct-gouverneurs van de Bank van Griekenland

De tweede belangrijkste executive officer van de Bank van Griekenland is de gezaghebber. Er wordt meestal meer dan één:

  • Emmanuel Tsouderos: 21 april 1928 - 31 oktober 1931
  • Emmanuel Kamaras: 25 november 1931 - 20 mei 1932
  • Kyriakos Varvaressos: 1 maart 1933 - 4 augustus 1939
  • Georgios Mantzavinos: 28 september 1936 - 11 februari 1946
  • Ioannis Arvanitis: 4 augustus 1939 - 16 april 1941
  • Andreas Papademetriou: 3 juli 1941 - 18 november 1941
  • Spyridon Chadjikyriakos: 5 april 1943 - 5 oktober 1944
  • Stylianos Gregorioy: 28 maart 1945 - 2 februari 1955
  • Vassilios Kyriakopoulos: 5 februari 1955 - 24 december 1955
  • Demetrios Galanis: 31 december 1955 - 7 augustus 1967
  • Ioannis Pezmazoglou: 11 februari 1960 - 5 augustus 1967
  • Konstantinos Thanos: 5 januari 1968 - 10 september 1969
  • Efstathios Vrienden: 11 september 1969 - 9 augustus 1974
  • Nikolaos Kyriazidis: 9 augustus 1974 - 5 januari 1977
  • Nikolaos Charissopoulos: 21 oktober 1975 - 6 november 1981
  • Evangelos Devletoglou: 23 december 1977 - 8 november 1978
  • Georgios Drakos: 24 november 1978 - 20 oktober 1981
  • Demetrios Chalikias 16 november 1981 - 6 februari 1984
  • Evangelos Kourakos: 10 juli 1982 - 11 februari 1986
  • Panagiotis Korliras: 20 februari 1984 - 30 augustus 1985
  • Efstathios Papageorgiou: 17 september 1985 - 17 september 1989
  • Georgios Provopoulos: 1 oktober 1990 - 29 november 1993
  • Vassilios Antonioudakis: 1 oktober 1990 - 19 december 1991
  • Panagiotis Pavopoulos: 21 februari 1992 - 29 november 1993
  • Evangelos Kourakos: 1 december 1993 - 4 september 1996
  • Lucas Papademos: 1 december 1993 - 26 oktober 1994
  • Panagiotis Thomopoulos: 26 oktober 1994 - heden
  • Nikolaos Garganas: 5 september 1996 - 13 juli 2002
  • Nikolaos Paleocrassas: 14 juni 2002 - heden
(0)
(0)
Vorige artikel Oorlogen Marcomannic
Volgende artikel Awstats

Commentaren - 0

Geen reacties

Voeg een Commentaar

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha